Marcin Rudzik eCommerce

O MNIE

Podcast merytorycznie o ecommerce Marcin Rudzik
Biznes, sklepy internetowe i wsparcie e-commerce

Biznes, sklepy internetowe i wsparcie e-commerce

Moja przygoda z biznesem zaczęła się bardzo wcześnie. Jeszcze w latach szkolnych zajmowałem się grafiką komputerową i stawiałem proste strony www. Podstawowe umiejętności techniczne wykorzystałem do tego, żeby stworzyć eCommerce polegający na sprzedaży kalendarzy strażackich (wynikało to z mojej pasji). Następnie jako Project Manager zdobywałem wiedzę w dwóch firmach (po stronie klienta oraz po stronie agencji), również przy produktach eCommerce. W 2016 roku założyłem Brand Active, które dzisiaj jest agencją Shopify & eCommerce, włączoną do Divante, należącą z kolei do spółki giełdowej OEX. Nasza grupa kapitałowa to świetny ekosystem rozwiązań eCommerce dla najbardziej wymagających graczy.

Współpracuje z najlepszych managerami w Europie co napawa mnie dumą, ale często i pokorą (wiem ile nie wiem). Jestem szczęśliwy, że jako CEO nadal przewodzę Brand Active dokonując wraz z zespołem kolejnych osiągnięć np. status laureata w rankingu Deloitte Technology Fast 50 w kategorii Rising Stars (rok 2020). Swoim doświadczeniem również stale wspieram spółkę Sottio, której jestem współwłaścicielem. Osobiście jako podcaster tworzę jeden z bardziej rozpoznawalnych podcastów w kategorii e-commerce i prawdopodobnie z tego powodu tutaj trafiłeś. Można znaleźć mnie też na konferencjach czy w magazynach branżowych. Przykładowo występowałem na Mobile Trends Conference, na Kongres590, na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dla IPMA Polska, dla Festiwal Boss, a moje artykuły pojawiają się w Magazyn eCommerce, E-commerce & Digital Marketing oraz E-commerce w Praktyce.

Straż pożarna

Pasji mam dużo, ale największą jest straż pożarna. Jeszcze w latach szkolnych nie wiedziałem, czy chcę być zawodowym strażakiem czy biznesmenem, a dzisiaj realizuje się w tych dwóch dziedzinach jako manager oraz strażak - ochotnik. Straż pożarna to dla mnie odskocznia od ciągłego pędu projektowego, a także wspaniała okazja do udoskonalania ważnych kompetencji: szybkie podejmowanie decyzji, praca w zespole, opanowanie czy empatia.

Straż pożarna to dla mnie również upust adrenaliny, która sięga zenitu najpierw kiedy udaję na alarm do remizy, kiedy przebieram się w specjalne ubranie i następnie gdy w zastępie jadę do zdarzenia. Czasami jest to pożar, wypadek komunikacyjny, powódź czy inne miejscowego zagrożenia, a czasami kot na drzewie. Swoją pasją dzielę się z najmłodszymi prowadząc zajęcia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Straż pożarna
Podróże i filmowanie dronem

Podróże i filmowanie dronem

Nie wyobrażam sobie życia bez podróży. Nie muszą to być kilkumiesięczne wojaże, ale nawet takie, jeden raz w roku, regularnie na kilka tygodni w zupełnie inne miejsce, na inny kontynent. W Europie odwiedziłem większość popularnych turystycznie krajów, ale to, że sami żyjemy na tym kontynencie sprawia, że ciągle jesteśmy “w domu”. Dlatego zawsze szukam miejsc, gdzie jest zupełnie inaczej, dużo bardziej egzotycznie w stosunku do Starego Kontynentu. Fascynują mnie ludzie, kultura, jedzenie i widoki.

Dotychczas odbyłem podróże po Tajlnadii, Meksyku i Namibii. Od podróży w Meksyku zacząłem latać dronem i choć jestem totalnym amatorem, daje mi to ogromną satysfakcję. Zdjęcia, filmy to wspaniałe pamiątki, dziękim którym regularnie mogę wracać myślami do moich przygód. Film, z którego jestem najbardziej zadowolony to Namibia